CHRYSO KAT SPONSORLUĞU

CHRYSO KAT SPONSORLUĞU

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilip, Mesleki Yeterlilik Kurumundan Yetkilendirilen Milimetrik Belgelendirme ile Chryso-Kat arasında üretici firma protokolü imzalanmıştır. Bu protokol sayesinde Chryso-Kat; ürettiği ürünleri kullanan Sıvacı, Duvarcı, Betoncu ve İnşaat İşçilerinin mesleki yeterlilik belgelerini almaları için sponsor olmaktadır.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2015/1 sayılı tebliği ve 26.05.2016 tarihi itibari ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde yer alan bazı mesleklerde MYK mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu yürürlüğe girmiştir. İlgili mesleklerde belgesiz usta çalıştırılamayacak, Bakanlık tarafından yapılan denetimlerde belgesiz usta çalıştıran işverenlere cezai yaptırımlar uygulanabilecektir.

Chryso-Kat olarak iş sağlığı güvenliği bilincinin yayılmasına ve kaliteli işçilikleri arttırmaya yönelik olarak mesleki yeterlilik belgesi sahibi usta sayısını da arttırmaya destek olmak istiyoruz.

Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, Sıvacı, Duvarcı, Betoncu ve İnşaat İşçisi olarak mesleğini icra eden kişilerin Türk Akreditasyon Kurumu (Türkak) tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan Milimetrik Personel Sınav ve Belgelendirme Ltd. Şti. (Milimetrik) Kuruluşunda girecekleri teorik ve performans sınav ücretlerine sponsor olmaktayız.

Proje, Sıvacı, Duvarcı, Betoncu ve İnşaat İşçisi mesleklerinde ve Milimetrik’e yapılacak sınav başvuruları için geçerlidir. Bu proje kapsamında başvurularını ileten adaylara Milimetrik Belgelendirme birimi tarafından başvuru sıralamasına göre ulaşılacak ve sınav planlamaları adaylarla görüşülerek yapılacaktır. Bir ilde sınav programı yapılabilmesi için o ilden en az 25 adayın başvurusu olmalıdır. Proje kapsamında adaylara ilk sınava giriş tarihinden itibaren bir yıl geçerli olmak üzere üç sınav hakkı tanınacaktır. Tüm sınavları başarıyla tamamlayan adaylar mesleki yeterlilik belgesine sahip olacaktır. Sınavda başarı gösterenlerin sınav ücretleri, işsizlik fonundan karşılanacaktır.

Projeden yararlanmak isteyen uygulamacıların yükümlülükleri;

  • 1. Sınava başvurduktan sonra, geçerli bir mazereti olmadığı sürece mutlaka kendisine belirtilen zamanda sınava katılmak.

Bu gönderiyi paylaş