Cep telefonu tamir bakım ve onarımcısı belgeniz Milimetrik’te

Cep telefonu tamir bakım ve onarımcısı belgeniz Milimetrik’te

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK Resmi Sitesi) ve Türk Standartları Enstitüsü (Türk Standartları Enstitüsü Resmi Web Sitesi) işbirliği ile hazırlanıp 22 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkındaki Yönetmelik’ kapsamında “Cep telefonu tamir bakım ve onarımcılarına” ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ zorunluluğu getirildi. Cep telefonu tamir bakım ve onarımcısı mesleği için getirilen bu zorunluluk hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

Cep telefonu tamir bakım ve onarımcısı

 

İkinci el cep telefonlarının satışa hazırlanması öncesinde tamir ve bakım işlemlerini yapan iş yerlerindeki çalışanların, artık ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmak zorunda olacağını bildiririz.

Söz konusu iş yerlerinde çalışan ve düzenlemede belirtilen diğer belge ve diplomalara sahip olmayan kişiler, “Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı” alanında “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almak zorunda olacak.

EN AZ 7 TEKNİK ELEMAN BULUNACAK

TSE standardı ve bakanlıktan alınan yenileme yetki belgesine dayanarak faaliyet gösterenlerin TS 13906 standardına uygunluklarını gösteren Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alması zorunlu olacak.

Bununla birlikte; ilgili iş yerinde elektronik ve haberleşme dalında diploması bulunan, ustalık belgesine sahip olan ya da cep telefonlarının tamir, bakım ve onarımları alanında ‘Mesleki Yeterlilik Kurumu’ tarafından verilmiş bir ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olan en az 7 teknik eleman bulunacak. Bu 7 çalışanın; tam zamanlı, bordrolu ve başka iş yerlerinde çalışmayan kişiler olması gerekecek.

CEP TELEFONU TAMİR BAKIM VE ONARIMCISI BELGESİ NASIL ALINIR ?

Cep telefonu tamir ve bakım işiyle uğraşıyorsanız, ilgili mesleki yeterlilik kurumu belgenizi Milimetrik Belgelendirme’den temin edebilirsiniz. Dilerseniz ön kayıt formumuza bilgilerinizi bırakın ve sizi arayalım. Dilerseniz de whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş